​İstanbul’da sokağa çıkma yasağı olmamasına rağmen beklenen yoğunluk yaşanmadı

0
8 views

​Coronavirus (Covid-19) tedbirleri kapsamında 7 haftadır hafta sonları uygulanan yasak bu hafta uygulanmamasına rağmen İstanbul’da beklenen muhtemel yoğunluk yaşanmadı.

Covid-19 tedbirleri kapsamında başta 30 büyükşehir ve Zonguldak’ta hafta sonları ve resmi tatil günlerinde uygulanan sokağa çıkma yasağı, vakaların azalmasıyla birlikte 14 büyükşehir ve Zonguldak’ta uygulanmaya devam edilmişti.

7 hafta boyunca hafta sonları, resmi tatil ve idari izin sayılan günlerde uygulanan sokağa çıkma yasağı bu hafta uygulanmadı. Önce yasak uygulanacağına ilişkin devlet yetkililerinden açıklama yapıldı ancak sosyal medyada verilen ciddi tepkiler sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından bu hafta sonu uygulanması planlanan sokağa çıkma yasağı iptal edilmişti.

Uzun sürenin ardından bu hafta sonu yasak uygulanmamasına rağmen İstanbul’da cadde, sokak, park sahil ve meydanlarda beklenen yoğunluk yaşanmadı. Diğer hafta sonlarında olduğu gibi birçok kişinin evde kalmayı tercih ettiği şehirde dışarıya çıkan vatandaşlar ise aileleriyle birlikte parklara, sahillere giderek sosyal mesafe kuralına riayet ederek zaman geçirdi. Havanın sıcak olmasını fırsata çeviren bazı vatandaşlar ise cankurtaran ve Sarayburnu sahilinde denize girerek serinlemeyi tercih etti. 

Bir Cevap Yazın