Akar: “Pençe-Kaplan Operasyonu’nda PKK’ye ait 700’den fazla hedef vuruldu”

0
6 views

​Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Pençe-Kaplan Operasyonu’nda şu ana kadar 700’den fazla hedefin vurulduğunu açıkladı.

Bakan Akar ve kuvvet komutanları, Pençe-Kaplan Operasyonu bölgesine en yakın üs bölgelerinden Siyah Kaya Üs Bölgesi’nde inceleme yaptı. Akar, “Operasyonun başından bu yana 700’den fazla hedef vuruldu.” dedi.

Akar, “Diğer faaliyetlerimizin yanı sıra Pençe-1, Pençe-2, Pençe-3… Şimdi de Pençe-Kaplan Operasyonumuz başladı. Mehmetçik’in yeni bir başarısına şahit oluyoruz. Bunu da inşallah başarıyla sonuçlandıracağız.” diye konuştu.

TSK’nın Barış Pınarı, Zeytin Dalı, Fırat Kalkanı harekat bölgelerinden İdlib’e, Doğu Akdeniz’den Libya’ya kadar faaliyetlerini sürdürdüğünü anımsatan Bakan Akar Pençe-Kaplan Operasyonu’nun planlandığı gibi devam ettiğini belirterek,

“Şu ana kadar teröristlerin inlerine, mağaralarına girildi, bu inleri, mağaraları başlarına yıkıldı, yıkılmaya devam ediliyor. Operasyonun başından bu yana 150 civarında mağara ele geçirildi. Bu alçakların tuzakladığı 160 civarında el yapımı patlayıcı ve mayın imha edildi. Çok sayıda mühimmat ve silah ele geçirildi. Şu ana kadar hava, kara birliklerimizin ateşi sonucu 700’den fazla hedef vuruldu.

Bir Cevap Yazın