Bakan Koca’dan takipçisinin “noktalama işareti” hatırlatmasına yanıt

0
7 views

​Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, geçtiğimiz günlerde, “de” bağlaçlarının arasına virgül koyduğu için uyarıldığı takipçisine yanıt verdi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, geçtiğimiz gün Twitter üzerinden “Koronavirüs, solunum yoluyla bulaşır. Dışarı çıkarken, risk almamak için, maske takmalısınız. Maskeyi, kuralına uygun olarak, ağız ve burunu tamamen kapatacak şekilde kullanın. Ama tek başına maske yetmez. Virüse 1,5 metreden daha yakınsanız, maskeli de, maskesiz de hedefsiniz.” İfadelerine yer vermişti.

Bunun üzerine Sude rumuzlu bir takipçi, Koca’nın bu tweetinin altına “Bağlaçlar arasına noktalama işareti koyulmaz :(” yorumu yazmıştı.

Takipçisinin bu hatırlatmasının üzerine alıntılama yaparak cevap veren Bakan Koca, “Tamamdır Sude Hanım. Bağlaçlar arasına virgül, konulmaz. Bizimki sosyal mesafe tutkusundan:) Mesafe kuralına uyulur + maske takılırsa soru(n) istediği yerden gelsin.” ifadelerini kullandı.

Koca’nın bu yanıtının ardından takipçisi de “Ben latife yapmak istemiştim bakanım da bunu anladı beni arayarak sınavımda başarılar diledi. Teşekkür ediyorum kendisine.” paylaşımında bulundu. 

Bir Cevap Yazın