Batman’daki kafe ve lokantalar uzun bir aradan sonra hizmete açıldı

0
5 views

​Tüm Türkiye’de olduğu gibi Batman’da da yeni tip Coronavirus (Covid-19) tedbirleri kapsamında geçici olarak faaliyetleri kısıtlanan lokanta, restoran, kafe ve pastaneler, belirlenen tedbirlerle bugün yeniden açıldı.

Batman’da birçok lokantada müşteriler, kolonya ve dezenfektanla karşılanırken, eldivenle servis yapan personel de maske ve siperlikle hizmet veriyor. Müşteriler yalnızca yemek yerken maskelerini çıkarıyor.

Masaların arasında sosyal mesafe kuralları uygulanırken yemeğini yiyip kalkan her müşteriden sonra masalar dezenfekte ediliyor.

video

“İşyerimizde tekrar müşteri kabul etmemiz çok iyi oldu”

Üç aya yakındır Coronavirusten dolayı içeriye müşteri alamadıklarını belirten lokanta işletmecisi Ahmet Takak, “Bu süreç içerisinde elemanlarımızı ücretsiz izne çıkarmak zorunda kaldığımız için mağdur olmuşlardı. Bugün itibariyle izinde olan elemanlarımız işbaşı yaptılar. İçerde müşteri alma yasağı kalktığından dün işyeri temizliğini yapıp her yeri dezenfekte ettik. İş yerimizi sosyal mesafe kurallarına uygun şekilde düzenleyip müşterilerimize hazır hale getirdik. Hastalığın azalması ve işyerimizde tekrar müşteri kabul etmemiz çok iyi oldu. İnşallah hastalık en yakın zamanda biter ve hizmetimize kalan yerden eskisi gibi devam ederiz.” diye konuştu.

“Umuyoruz ki yoğunluğun olduğu eski günlerimize geri döneriz inşallah”

Bugün içerde müşteri almaya başladıklarından dolayı sevinçli olduklarını belirten kafe işletmecisi Sedat Künç, “Coronavirus hastalığından dolayı uzun bir süredir içeriye müşteri alamıyorduk. Dünden itibaren genel temizliğimizi yaptık. Ücretsiz izne çıkardığımız elemanlarımızı çağırdık. Bugün itibari ile işe başladılar. Bu açıdan personelimizin tekrar işe başlamalarından dolayı da mutluyuz. Sosyal mesafe kuralına uyulacak şekilde masalarımızı iki kişilik olarak düzenledik. Müşterilerimiz kahvaltılarını yaptıktan sonra masalarını dezenfete ederek temizliğini sağlıyoruz. Bugün içerde müşteri almaya başladığımızdan dolayı sevinçliyiz. Umuyoruz ki yoğunluğun olduğu eski günlerimize geri döneriz inşallah. Umarım bu hastalık bir an önce biter ve hayat normale döner.” dedi.

Bir Cevap Yazın