Batmanlı kadınlar gündüz tarlada çalışıp akşam maske üretiyor

0
23 views

Batman’ın Gercüş ilçesinde Gercüş Ziraat Odası’na ait dikim atölyesinde vatandaşa dağıtılmak üzere ücretsiz maske üretildi.

Batman’ın Gercüş (Gercews) ilçesinde Gercüş Belediyesi’nin katkılarıyla Gercüş Ziraat Odası çalışanları tarafından gönüllü olarak maske üretildi. Üretilen 35 bin maske ücretsiz olarak çiftçi, öğrenci ve halka dağıtıldığı belirtildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Gercüş Ziraat Odası Başkanı Şefik Öner, kadınların gündüz tarlalarda çalışıp akşam da gönüllü olarak maske ürettiğini söyledi.

Öner, “Küresel salgın ile ulusal mücadele kapsamında, çiftçi ve vatandaşlarımız için ücretsiz maske ürettik. Gercüş Ziraat Odası iş elbiseleri dikim atölyesinde Gercüş Ziraat Odası ve Gercüş Belediyesi 35 bin adet maske ürettik. Maske üretiminde maske üreten çiftçi kadınlar sabah tarlada çalıştıktan sonra akşamda gönüllü olarak Gercüş Ziraat Odası giyim atölyesinde maske üretiyor. Daha sonra üretilen maskeler sterilizasyon yapılıp paketlendikten sonra ücretsiz olarak öğrenci, çiftçi ve halka dağıtılıyor. Bize katkıda bulunan başta Gercüşlü kadınlarımıza Gercüş Belediye Başkanı Sayın Gündüz Günaydın’a teşekkür ederiz.” ifadelerini kullandı.

Bir Cevap Yazın