Çocuklar yasağın kaldırılmasından yaşlılar esnetilmesinden memnun

0
6 views

Covid-19 salgını nedeniyle alınan önlemler kapsamında sokağa çıkmaları yasaklanan 18 yaş altı çocuklar ve 65 yaş üstü yaşlılar, uzun bir aradan sonra yasağın kaldırılması ve esnetilmesinden sonra sokağa çıktı.

Dün yapılan Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplantısının ardından açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Covid-19 salgınının yavaşlamasıyla bazı kısıtlamalarını kaldırıldığını açıkladı. Erdoğan, 65 yaş üstü vatandaşların haftanın her günü 10.00 ile 20.00 arasında dışarı çıkabileceklerini ve 18 yaş altı ile ilgili kısıtlamanın da küçüklerin ebeveynlerinin refakatinde olmaları şartıyla tümüyle kalktığını açıkladı.

Yeni tip Coronavirus (Covid-19) salgını sürecinde 65 yaş üstünün haftanın her gününde 10.00 ile 20.00 saatlerinde dışarı çıkmalarına izin verilmesinin ve 18 yaş altı çocuklar için de yasağın kaldırılmasının ardından Gaziantep’te çocuklar, gençler ve yaşlılar soluğu dışarıda aldı.

Çocuklar ve gençler yasağın tamamen kaldırılmasından, yaşlılar ise yasağın esnetilmesinden memnun oldu. Gaziantep’te dışarıya çıkma yasakları esnetilen 65 yaş ve üstü vatandaşlar ile yasakları kaldırılan çocuklar ve gençler parklarda vakit geçirdi.

Normalleşme adımları kapsamında ebeveynleriyle dışarıya çıkmalarına izin verilen 18 yaş ve altındaki gençler ile çocuklar güneşli havanın tadını çıkardı.

Güneşli havayı fırsat bilerek 100. Yıl Kültürpark’ta vakit geçiren 86 yaşındaki İsmail Sungur, kendilerine yönelik sokağa çıkma kısıtlamasının esnetilmesinden dolayı memnun olduklarını söyledi.

Bir Cevap Yazın