Diyarbakır’da cuma namazı öncesi namaz kılınacak alanlar temizlendi

0
10 views

Coronavirus (Covid-19) salgını kapsamında sosyal mesafeli kılınacak olan cuma namazı öncesi ibadetin yapılacağı yerler temizlik görevlileri tarafından tazyikli su ile yıkandı.

Diyarbakır’ın merkez Sur ilçesinde tarihi Ulu Camii ve çevresinde, İl Müftülüğünce belirlenen namaz kılınacak alanlarda, cuma namazı öncesi temizlik çalışmaları yapılarak ibadete hazır hale getirildi.

Geçen hafta 74 günden sonra ilk kez cuma namazı kılınmıştı. Cuma namazı öncesi Diyarbakır İl Müftüsü Yavuz Selim Karabayır, cuma namazında gösterilmesi gereken kural ve hassasiyetleri belirterek merkez ve ilçelerde 149 cami ve alanda namaz kılınabileceğini açıklamıştı.

Aylardan sonra 2’nci kez kılınacak cuma namazı öncesinde salgının yayılmasını önlemek ve cemaatin daha hijyenik alanda ibadetlerini eda etmeleri için ilgili alanlarda hummalı bir şekilde temizlik çalışması başlatıldı.

Yapılan temizlik çalışmalarından sonra Diyarbakırlılar, kendileriyle beraber getirdikleri seccadeler ile birlikte cuma namazı kılınacak alanlarda yerlerini almaya başladı

Bir Cevap Yazın