Erdoğan, PKK’lilerin saldırısında hayatını kaybeden işçinin ailesiyle görüştü

0
9 views

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şırnak’ın Silopi ilçesinde, PKK’lilerin yolla döşediği patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu hayatını kaybeden Osman Tuncay’ın ailesiyle telefonla görüşerek aileye başsağlığı diledi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, beraberinde Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı ve Şırnak Valisi Ali Hamza Pehlivan ile Görümlü beldesi Cudi Dağı Kurtik Tepe mevkiinde yol yapım çalışması yapan yüklenici firmaya ait iş makinelerine akaryakıt taşıyan pikabın geçişi sırasında, PKK’lilerce önceden yola yerleştirilen el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu hayatını kaybeden işçilerin ailelerine taziye ziyaretinde bulundu.

Patlamada hayatını kaybeden 4 işçiden biri olan Osman Tuncay’ın ailesini ziyaret eden Soylu, Tuncay’ın eşi Emine, babası Mehmet, annesi Halime ve biri kız 2 çocuğuyla bir araya geldi.

Aileye taziyelerini ileten Soylu, daha sonra hayatını kaybeden işçinin babası Mehmet Tuncay’ı Cumhurbaşkanı Erdoğan ile telefonla görüştürdü.

Tuncay’ın ailesine başsağlığı dileyen Erdoğan, “Mehmet Bey, başınız sağ olsun. Rabbim taksiratını, hasenatını tebdil etsin. Cennetiyle, cemaliyle şehitlerimize rahmet eylesin. Sevgili Habibine komşu eylesin inşallah. Yücel Allah, cennetinde evlatlarınızla beraber haşru cem eylesin. Üzgünüz ama bedellerini de bunlara ödetiyoruz, ödeteceğiz. Allah yar ve yardımcımız olsun inşallah. Sağ olun, var olun. Bütün aileye selamlar.” ifadelerini kullandı. Mehmet Tuncay da Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür etti.

Bir Cevap Yazın