Evlat nöbetindeki Celil Begdaş’ın işe alındığı iddialarına Bağlar Belediyesi’nden yanıt

0
17 views

Diyarbakır merkez Bağlar Belediyesi, HDP Diyarbakır İl Başkanlığı binası önünde evlat nöbetini sürdürenlerden Celil Begdaş’ın belediyede işe alındığına yönelik iddiaların gerçeği yansıtmadığını açıkladı.

Bağlar Belediyesi’nden yapılan açıklamada, bazı haber siteleri ve sosyal medya platformlarında Begdaş’ın belediyede işe alındığı yönünde haberlerin yer aldığına vurgu yapıldı.

Maksatlı olarak yapılan bu haberin, evlatlarını HDP/PKK’den isteyen ailelerin haklı mücadelesini manipüle etmeye yönelik olduğu kaydedilen açıklamanın devamında, “Bazı haber siteleri ve sosyal medya platformlarında yer alan:

“Oğlu Yusuf Begdaş’ın HDP’liler tarafından ‘dağa kaçırıldığını’ ileri süren Celil Begdaş, parti binası önünde beklemeye başladığı günden kısa bir süre sonra Yüksek Seçim Kurulu’nun AK Parti’ye verdiği Bağlar Belediyesi’nde temizlik işçisi olarak işe alındı. Belediyedeki mesaisini parti binası önünde tamamlayan Begdaş, kapıya yakın bir yerde oturarak, binaya giren kadınlara sinkaflı küfürlerde bulunurken, haber takibi yapan gazetecilere de hakaretler yağdırıyor.”

şeklinde gerçeği yansıtmayan haber üzerine belediyemiz açıklama gereği duymuştur.” denildi.

Açıklamada, “Belediyemizin böyle bir personeli bulunmamaktadır. Söz konusu haber ve paylaşımları, tamamen algı oluşturmaya ve evlatlarını terör örgütünden isteyen ailelerin haklı mücadelesini manipüle etmeye yönelik olarak değerlendirmekteyiz. Halkımızdan ve kamuoyundan bu tür asılsız haber ve paylaşımlara itibar etmemelerini istiyoruz. Halkımıza ve kamuoyuna saygılarımızla. ” ifadelerine yer verildi.

Bir Cevap Yazın