Girdiği baraj suyunda boğularak vefat eden Abdulkadir Yanaç dualarla defnedildi

0
22 views

Hasankeyf’te serinlemek için girdiği baraj suyunda kaybolan ve bir gün sonra cenazesine ulaşılan HÜDA PAR Genel İdare Kurulu üyesi Eyyüp Yanaç’ın oğlu Abdulkadir Yanaç’ın (24) cenazesi, köyünde dualarla defnedildi.

Serinlemek için dün ikindi saatlerinde Hasankeyf’te baraj suyuna girdikten sonra, suda kaybolan ve bir daha da kendisinden haber alınamayan Abdulkadir Yanaç’ın cesedine bugün sabah saatlerinde ulaşılmıştı.

Hastanedeki otopsi işlemlerinin ardından Abdulkadir Yanaç’ın cenazesi, Batman’ın Beşiri ilçesine bağlı Değirmenüstü (Ezike) köyünde dualarla defnedildi.

Cenazeye HÜDA PAR Genel Başkan vekili Zekeriya Yapıcıoğlu, HÜDA PAR Diyarbakır ve Batman İl Teşkilatı, İTTİHADUL ULEMA Genel Başkanı Molla Enver Kılıçaslan, bölgenin kanaat önderleri, âlimler, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, Yanaç ailesi ve sevenlerinden oluşan kalabalık bir kitle katıldı.

Definden sonra, köy meydanında okunan duaların ardından HÜDA PAR Genel İdare Kurulu üyesi Eyyüp Yanaç, Covid-19 nedeniyle taziye yerlerinin kapılı olduğundan dolayı mezarlığa gelen ve gelemeyen herkesten helallik istedi. 

Bir Cevap Yazın