Hamas: İşgal rejiminin ilhak planlarının önlenmesi konusunda israil ve ABD’ye baskı yapın

0
12 views

​İslami Direniş Hareketi (Hamas) Sözcüsü Hazim Kasım, Arap ülkelerine ve uluslararası camiaya, Siyonist işgal rejiminin Batı Şeria’yla ilgili ilhak planına karşı somut ve caydırıcı adımlar atmaları çağrısında bulundu.

Hamas, Arap ülkelerini ve uluslararası toplulukları, Siyonist işgal rejiminin işgal altındaki Batı Şeria’yı ilhak etme planlarını engellemeye yönelik ciddi ve etkili adımlar atmaya çağırdı.

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Sözcüsü Hazim Kasım, yaptığı yazılı açıklamada, “Arap ülkeleri ile uluslararası camianın, israilin ilhak planını reddeden tutumunu takdirle karşılıyoruz.” dedi.

Sözcü Kasım, “İşgal rejiminin ilhak planlarının önlenmesi konusunda israil ve ABD yönetimine baskı yapılmasını ve bunun için gerekli olan ciddi ve somut adımların atılmasını istiyoruz.” çağrısında bulundu.

Kasım, Siyonist işgal rejiminin kanunlara aykırı davranmayı ve uluslararası hukuku hiçe saymayı ilke edindiğini, sosyal medya üzerinden yayınlanan kınama mesajlarının ve televizyon ekranlarında duyurulan siyasi tutumların yeterli olmadığını dile getirdi. 

Bir Cevap Yazın