İçişleri Bakan Yardımcısı Ersoy ve Jandarma Genel Komutanı Çetin Bitlis’te

0
5 views

Bir dizi temaslarda bulunmak üzere Bitlis’e gelen İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy ve Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, askeri üs bölgelerde incelemelerde bulundu.

Muş’tan helikopterle İl Jandarma Komutanlığına gelen Bakan Yardımcısı Ersoy ve Orgeneral Çetin, burada Bitlis Valisi Oktay Çağatay, Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Tümgeneral Hacı İlbaş ve İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Nail İlbey tarafından karşılandı.

İl Jandarma Komutanlığındaki ziyaretin ardından Bitlis Valiliğine geçen Bakan Yardımcısı Ersoy ve Orgeneral Çetin, valilik şeref defterini imzaladılar. Vali Oktay Çağatay tarafından ağırlanan Bakan Yardımcısı Ersoy ve Orgeneral Çetin’e Ahlat Emir Bayındır Kümbeti hediye edildi.

Ziyaretlerinin ardından Bakan Yardımcısı Ersoy ve Orgeneral Çetin, Tatvan Sorgun kışlasından helikopter ile Tatvan Kaynarca Jandarma Karakolu üs bölgesini ziyaret etti. Üs bölgesinde İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Nail İlbey tarafından üs bölgesinin genel durumuyla ilgili bilgi verildi.

Daha sonra Bakan Yardımcısı Ersoy ve Orgeneral Çetin, helikopterle Erzurum’a hareket ederek şehirden ayrıldılar. 

Bir Cevap Yazın