İletişim Başkanı Altun’dan “Barış Çakan” açıklaması

0
42 views

letişim Başkanı Fahrettin Altun, ezana saygısızlık yaptığı için uyardığı kişi tarafından öldürülen gencin olayına ilişkin “kirli bir algı operasyonuna” dikkat çekti.

İletişim Başkanı Altun, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Ankara’da hafta sonu ezan okunduğu sırada yüksek sesle müzik dinleyen bir grubu uyaran Barış Çakan isimli gencin çıkan tartışmada hayatını kaybetmesinin herkesi derinden yaraladığını ifade etti.

Yaşanan elim hadisenin tüm boyutlarıyla incelendiğini ve gerekli adli sürecin başlatıldığını belirten Altun, “Yaşanan acı hadisenin gerçek sebebinin belirli çevreler ve odaklar tarafından kasıtlı bir şekilde manipüle edilmesi, hadisenin ‘ısrarla’ Kürtçe şarkı dinleyen gencin öldürülmesi olarak yansıtılması, hakikatin kirli bir algı operasyonuna kurban edilmek istendiğini göstermektedir.” dedi.

Altun, şu değerlendirmede bulundu:

“Toplumsal dinamiklerimizi hedef alan yalan haberlerin, provokasyonların ve algı yönetimi çalışmalarının, kamu güvenliğini sağlayan güvenlik güçlerimize yönelik son zamanlarda sistematik bir şekilde yürütülen karalama ve iftira kampanyalarından bağımsız olduğu asla düşünülemez.

Devletimiz, kamu huzur ve güvenliğinin zaafiyete uğratılmasına, yalan haberlerin ve algı operasyonlarının zihinlerimizi işgal edip bizi esir almasına asla müsaade etmeyecektir. Milletimiz üzerinde oynanan bu alçak oyunun takipçisi olacak ve gerekli tüm adımları süratle atacağız.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti 83 milyon vatandaşımızın sığınağı, koruyucusu ve hizmetkarıdır. Toplumsal huzur ve güvenliğimiz için milletimizle el ele vererek kardeşlik ve barış atmosferini bozmayı hedefleyen karanlık odaklara geçit vermeyeceğiz.”

Bir Cevap Yazın