İran sınır hattında PKK’lilere SİHA destekli operasyon

0
5 views
İran sınır hattında tespit edilen PKK'lilere karşı gerçekleştirilen SİHA destekli operasyon
İran sınır hattında tespit edilen PKK'lilere karşı gerçekleştirilen SİHA destekli operasyon

Millî Savunma Bakanlığı (MSB), İran sınır hattında tespit edilen PKK’lilere karşı gerçekleştirilen SİHA destekli operasyonda, 4 PKK’linin öldürüldüğünü duyurdu.

MSB’nin resmi twitter hesabından yapılan açıklamada, “Hudut birliklerimizce İran hudut hattında tespit edilen 4 PKK’lı terörist, kahraman komandolarımız tarafından SİHA’larımızın da destek verdiği başarılı bir operasyon ile etkisiz hale getirildi.” bilgisine yer verildi.

MSB’nin resmi web sitesinde yapılan açıklamada, “İran hudut hattında 24 saat esasına göre görev yapan Hudut Birliklerimizce keşif ve devriye faaliyeti esnasında bir grup terörist tespit edildi. Eylem arayışında oldukları değerlendirilen teröristleri etkisiz hale getirmek için derhal Komando Birlikleri bölgeye sevk edildi. Kahraman komandolarımız, Hudut Birliklerimizle koordineli olarak teröristleri yakın takibe alarak SİHA’larımızın da havadan desteği ile temas sağlandı.” denildi.

Açıklamanın devamında “Teröristlere karşı başlatılan komando harekatına SİHA’lar da havadan görüntü ve ateş desteği sağladı. İcra edilen başarılı operasyonda 4 terörist silahları ile birlikte etkisiz hale getirildi.” ifadelerine yer verildi.

Etkisiz hale getirilen PKK’lilere ait çok sayıda silah, mühimmat ve yaşam malzemeleri de ele geçirildi.

Ele geçirilen silah, mühimmat ve yaşam malzemeleri şöyle: 2 adet M-16 Piyade tüfeği, 2 adet Kaleşnikof Piyade tüfeği, bir adet RPG-7 roketatar, 4 adet RPG-7 roketatar sevk fişeği, 4 adet RPG-7 roketatar mühimmatı, 2 adet el bombası, 43 adet 7,62 Kaleşnikof mermisi, 5 adet 9 mm tabanca mermisi, 2 adet Yeasu telsiz, bir adet cep bilgisayarı, bir adet tablet bilgisayar, bir adet şemsiye, bir adet yağmurluk, bir adet el dürbünü, bir adet termal kıyafet, bir adet termal dürbün, bir adet aksiyon kamera.”

Bir Cevap Yazın