İran: Trump ile müzakere etmek mümkün değil

0
6 views

İran İçişleri Bakanı Rahmani Fazli, Trump’ın sadece nükleer anlaşmadan değil, aynı zamanda diğer bazı uluslararası taahhütlerden de çekildiğini belirterek, “Böyle bir durumda Trump ile müzakere etmek mümkün değildir” dedi.

İran İçişleri Bakanı Abdurrıza Rahmani Fazli, İran’ın uluslararası hukuk ve karşılıklı saygı çerçevesinde dünyadaki ülkelerle etkileşim halinde olduğunu belirterek, “Trump’un güvenilir olmadığı tüm dünya ülkeleri için açıktır. Trump, sadece nükleer anlaşmadan değil, diğer bazı uluslararası taahhütlerden de çekilmiştir” ifadelerine yer verdi.

Rahmani Fazli, “Trump, uluslararası kuruluşların herhangi bir taahhüdüne bağlı olmadığını ve sadece İran ile değil, aynı zamanda Çin ve Rusya dahil olmak üzere dünyadaki diğer bazı ülkelerle de sorun yaşadığını gösterdi” ifadesini kullandı.

İçişleri Bakanı, “Böyle bir durumda ABD Başkanı ile müzakere etmek mümkün değil. Tüm dünya için, Trump’ın uluslararası müzakereler ve taahhütler için güvenilir bir kişi olmadığı kanıtlanmıştır” şeklinde konuştu.

Bir Cevap Yazın