İstanbul’da broşür dağıtan genç tartıştığı zabıta tarafından darp edildi

0
8 views

İstanbul Esenyurt ilçesinde çalıştığı lokantanın reklam broşürlerini dağıtmak için Esenyurt Meydanı’na çıkan Kasım Alpsoy isimli genç tartıştığı zabıta tarafından darp edildi.

Broşür dağıtımının yasak olduğu gerekçesiyle zabıta tarafından uyarılan Alpsoy, broşürlerini alıp çalıştığı iş yerine gitmek istedi. Zabıta Alpsoy’un gitmesine izin vermeyip kendisine ceza uygulanacağını bildirdi.

Bunun üzerine zabıtayla arasında sözlü tartışma yaşanan Alpsoy, çıkan arbede sonrası kafasına darbe aldı.

Zabıta ile arasında geçenleri anlatan Alpsoy, yaşanan arbede sonrasında aldığı darbe ile kafasını sandalyeye çarptığını ve çenesine 6 dikiş atıldığını söyledi.

HÜDA PAR İstanbul İl Başkanı Erdal Elibüyük başta olmak üzere birçok kişi tarafından sosyal medyada tepki gösterilen olayla ilgili İLKHA muhabirine konuşan Alpsoy, “Çalıştığım yerden broşürleri alıp Esenyurt meydanına gittim. Zabıta beni çevirip broşür dağıtmanın yasak olduğunu söyleyerek broşürleri aldı. Ben de çalıştığım yerde Şahin Gültekin’i arayarak broşür dağıtmanın yasak olduğunu söyledim. O da bana ‘o zaman broşürleri alıp geri gel’ dedi. Ben de broşürleri geri istedim ama vermedi. Ben de elinden broşürleri almaya çalıştım ama broşürleri vermeyeceğini gerekirse ceza bile yazacağını söyledi. Sonra bana ‘amirim gelmeden de buradan gitmeyeceksin’ dedi. Ardından zabıta kulübesine geçtik. Bana laf söyleyince ben de cevap verdim. Zabıta boğazıma sarıldı. Ben de onu ittim. Sonra telefonu düz bir şekilde tutarak dizlerimin altına vurdu. Üzerimde kan görünce ben de karşılık verdim. Sonra gözüme yumruk mu tekme mi geldiğini hatırlamıyorum. Darbenin etkisiyle başımı sandalyeye vurdum. Yaşananlar sonrasında hastaneye gittim. Çeneme 6 dikiş attılar. Hastaneden darp raporu çıkarttım. Benden elbiselerimi çıkarıp atmamı istediler kabul etmedim. Onlar da bana yeni elbise aldılar.” dedi.

Alpsoy, hastaneden aldığı darp raporuyla birlikte zabıta hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunacağını söyledi.

Bir Cevap Yazın