Kamu personelleri bugün itibari ile normal mesaiye başladı

0
8 views

Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Metin Kıratlı, 22 Mart’ta “Kamu hizmetlerini, ihtiyacı karşılayacak kadar personelin bulundurulması şartıyla, esnek çalışma yöntemleri uygulanabilir.” açıklamasıyla kamu kurumlarında esnek çalışma başlamıştı.

Geçtiğimiz hafta 28 Mayıs Perşembe günü Cumhurbaşkanlığı kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanmış, Coronavirusle mücadelede gelinen aşama ve normalleşme yönünde atılacak adımları açıklanmıştı.

Açıklanan normalleşme takvimine göre, idari izinde bulunan veya esnek çalışma sistemine dahil olan kamu personeli 1 Haziran tarihi itibarıyla maske ve sosyal mesafe kuralları çerçevesinde normal mesaiye başlayacağını duyurmuştu.

Covid-19 tedbirleri kapsamında tüm çalışanlarıyla alınan kararlara riayet ettiklerini belirten Diyarbakır merkez Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, bugünden itibaren bin 300 personelimizle maske ve sosyal mesafe kuralları çerçevesinde normal mesaiye başladıklarını söyledi.

“Coronavirus’e karşı bin 300 personelimiz tedbir alarak hizmete devam ediyor”

Yaklaşık iki buçuk aydır esnek çalışma sistemini uyguladıklarını ifade eden Beyoğlu, “Yaklaşık 75 gündür Covid-19 salgınından dolayı esnek çalışma sistemine geçmiştik. Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda bugünden itibaren normal mesai şekillerimize döndük. Coronavirus’e karşı bin 300 personelimiz maskelerini takarak, sosyal mesafe tedbirlerine uyarak herkes hizmete devam ediyor. Vatandaşlarımız buraya gelip memnun kalabilecek ve sağlıklı bir şekilde işlerini güzel bir şekilde halledip evlerine dönebilecek.” dedi.  

“Bundan sonraki süreçte de hayat devam ettiği için tedbirleri elden bırakmayacağız”

Bağlar Belediyesi olarak normalleşme yönünde atılan gerekli tüm tedbirleri aldıklarını ifade eden Beyoğlu, belediye gelen vatandaşların hiçbir sıkıntı çekmeden işlerini halledeceklerini söyledi.

Beyoğlu, “Bağlar Belediyesi olarak tüm tedbirlerimizi almışız. Gelen personelimiz, maskelerini takarak içeriye girer girmez de dezenfektan kullanarak işe başlıyorlar. Açıklanan normalleşme planına göre memur sayımızı çoğalttık. Belediyeye gelen vatandaşlarımız hiçbir bekleme yapmadan hızlı, tedbirli ve dikkatli bir şekilde işini görüp belediyeden ayrılacaktır. Bundan sonraki süreçte de hayat devam ettiği için tedbirleri elden bırakmayacağız. Bugünden itibaren herkes görevinin başındadır ve sağlıklı bir şekilde kaldığımız yerden daha fazla hız katarak devam edeceğiz inşallah.” ifadelerini kullandı. (

Bir Cevap Yazın