Kızılay, Resulayn’da “Sevgi Mağazası” açtı

0
5 views

Fırat’ın doğusuna yönelik gerçekleştirilen “Barış Pınarı Harekâtı” ile Türkiye’nin kontrolüne geçen Resulayn’da, Kızılay tarafından sevgi mağazası açıldı.

Üç kattan oluşan mağaza binasının açılış kurdelesini katılımcılarla birlikte kesen Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, burada sunulacak hizmetin bölge halkına hayırlı-uğurlu olmasını dileyerek emeği geçenlere teşekkür etti.

Açılışın ardından mağazayı gezen Vali Erin ve beraberindekiler, ihtiyaçlarını temin etmek için mağazaya gelen ihtiyaç sahiplerini kendi elleriyle giydirdi.

Kızılay, daha önce Türkiye kontrolünde bulunan İdlib, Afrin, Azez, El-Bab, Cerablus ve Telabyad’da sevgi mağazaları açmıştı. Resulayn’da açılan sekizinci mağazada, günde 150-200 ihtiyaç sahibinin giysi ve ayakkabı ihtiyacının karşılanabileceği öğrenildi.

Resulayn ilçe merkezindeki mağazanın açılış törenine, Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Ceylanpınar Kaymakamı Mehmet Keklik, Kızılay Genel Başkanvekili Ercan Tan, Suriye İnsani Yardım Koordinatörü Fatih Kökcan, Resulayn Mahalli Meclisi başkan ve üyeleri katıldı.

Bir Cevap Yazın