Malatya’nın sevilen eğitimcisi Yücel Hoca Covid-19’a yenik düştü

0
11 views

Yaklaşık 3 yıldır kanser hastalığı ile mücadele eden Eğitimci Yücel Abik (57), Coronavirus’e yakalanarak yaşam mücadelesini kaybetti.

Eğitim-Bir-Sen Malatya Şubesi kurucularından, İl Mili Eğitim Müdürlüğünde yöneticilik yapan ve son olarak Şehit Kemal Özalper Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde öğretmenlik yapan Yücel Abik, yaklaşık 3 yıldır Malatya Turgut Özal Tıp Merkezi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Onkoloji bölümünde tedavi görüyordu.

Evli ve 5 çocuk babası olan Abik, 6 gün önce hastaneden taburcu edilerek eve götürüldü. Evde 3 gün kaldıktan sonra nefes darlığı şikayetiyle tekrar Malatya Turgut Özal Tıp Merkezi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisine götürülen Abik’e, Covid-19 testi yapıldı. Testi pozitif çıkan Abik, tekrar tedavi altına alındı. Abik, yapılan tüm müdahalelere rağmen dün hayatını kaybetti. Abik’in vefatı, başta ailesi olmak üzere sevenlerini ve eğitim camiasını derinden üzdü.

Konuyla ilgili İLKHA’ya konuşan Yücel Abik’in oğlu Habib Abik, şunları söyledi:

“Babam yaklaşık 3 yıldır Malatya Turgut Özal Tıp Merkezi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Onkoloji bölümünde tedavi görüyordu. Doktorlar, ‘artık yapılabilecek bir şey yok’ diyerek geçtiğimiz perşembe günü taburcu ettiler. Biz de kendisini eve götürdük. Pazar günü kendisinde nefes darlığı başladı. Tekrar hastanenin aciline götürdük, Covid-19 testi yapıldı. Testi pozitif çıkınca tekrar hastaneye yatırılıp tedavisine başlandı ama dün vefat etti. Cenazesini şehir mezarlığına defnettik. Taziyeleri de Covid-19 salgını nedeniyle maalesef sadece telefonla kabul edebiliyoruz. Telefonla da olsa bizleri yalnız bırakmayan tüm dost ve akrabalardan Allah (Celle Celaluhu) razı olsun.” dedi

Memur-Sen Malatya İl Temsilcisi ve Eğitim-Bir-Sen 1 No’lu Şube Başkanı Hüseyin Söylemez ise sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Eğitim-Bir-Sen Malatya Şubemiz kurucularından, İl Mili Eğitim Müdürlüğünde yöneticilik görevinde bulunmuş, Şehit Kemal Özalper Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğretmeni Yücel Abik hocamız Hakk’a yürüdü. Rabbim kendisine rahmet eylesin. Sevdikleri ile cennetinde buluştursun İnşallah.” dedi.

Bir Cevap Yazın