Mavi Marmara şehidi İbrahim Bilgen mezarı başında yâd edildi

0
7 views

Gazze’ye insani yardım götüren Mavi Marmara gemisinde, siyonist katiller tarafından şehid edilen İbrahim Bilgen, şehadetinin 10’uncu yıl dönümünde mezarı başında anıldı.

İlim Yayma Cemiyeti Siirt Şubesi ile İnsani Yardım Derneği (İHH) üyeleri, siyonist katillerin Mavi Marmara gemisine düzenledikleri saldırı sonucu şehid edilen 10 kişiden biri olan İbrahim Bilgen’i mezarı başında andı.

Şehadetinin 10’uncu yıl dönümünde Şeyh Musa Mezarlığı’nda kabri başında anılan Bilgen için dostları ve sevenleri hazır bulundu.

Programa, İlim Yayma Cemiyeti Siirt Şube Başkan Yardımcısı Mehmet Şakir Özmazı, İnsani Yardım Derneği (İHH) Siirt İl Başkanı Metin Yardım, Umut Kervanı Siirt Şube Başkanı Ramazan Tokdemir ve sevenleri katıldı.

31 Mayıs 2010 tarihinde Mavi Marmara Gemisi’nin uluslararası sularda Gazze’ye yardım götürürken siyonist işgalcilerin saldırısına uğradığını hatırlatan şehidin oğlu Yusuf Bilgen, “Birileri bu davayı unutturmak istiyor ama bizler asla bu davayı unutturmayacağız.” dedi.

“Müslümanlar olarak diri olmalı ve mücadeleye her zaman devam etmeliyiz”

“Filistin özgürleşmedi, Kudüs halen tutsak, Gazze halen abluka altında bunlar düzelmeden biz neyi unutabiliriz?” diyen Bilgen, şunları söyledi:

“10 vatandaşımız şehid düştü. Bunlardan biri de rahmetli babam şehid İbrahim Bilgen’in mezarı başındayız. Bugün dostları ile birlikte kendisini ziyaret ettik, dualar ettik, Kur’anlar okuduk. İnşallah Rabbim babamın ve diğer aziz şehidlerimizin ruhuna kabul buyurur. Bizler bu olayı yaşadık, her işte hayır olduğuna inanıyoruz. Şehidlerin kanlarının bereketli olduğuna her zaman inandık. Onlar Allah katında da ölü değillerdir, her zaman diridirler ve bu dirilik bize de yansımalı. Biz de diri olmalı ve mücadeleye her zaman devam etmeliyiz. Maalesef son zamanlarda gençlerimizin bu olayı yavaş yavaş unuttuğunu görüyoruz. Belki de birileri unutturmak istiyordur. Bizler, tersine bu davayı diri tutmalıyız, bu davanın henüz bitmediğini çocuklarımız ve gençlerimize anlatmalıyız. Bizler bu davayı hiçbir zaman unutmayacağız ve unutturmayacağız.” diye konuştu.

“Davaya adanmış bir ömrün sonunda hayatını şehadetle taçlandırdı”

“İbrahim ağabeyimiz şehadet arzusu ile yanıp tutuşuyordu ve davaya adanmış bir ömrün sonunda hayatını şehadetle taçlandırdı.” diyen İlim Yayma Cemiyeti Başkan Yardımcısı Mehmet Şakir Özmazı, “Bizler şehadetini tebrik ediyor, yolun yolumuzdur diyoruz.” ifadelerini kullandı.

“İbrahim Bilgen ağabeyimizin hayat hikâyesini derlerken öğrendik ki birçok dostuna her zaman şehid olmak istediğini belirtmiş. Dostlarından helallik alırken şehid olmak için dua talebinde bulunmuştur.” diyen Özmazı, “Kutlu seferin 10’uncu yılındayız. Dava arkadaşları olarak her sene mezarı başında yâd ederek hatıralarını tekrar diri tutmaya çalışıyoruz. Pandemi süreci olmasına rağmen izin almak suretiyle mezarı başına geldik. Bakara Suresi’nde, ‘Allah yolunda öldürülenler için, ölüler, demeyin. Hayır, onlar diridirler, fakat siz bilemezsiniz.’ Şehidlerin bize verdikleri güzel bir mesaj vardır. İnşallah bizler de İlahi emirleri layıkıyla uygularsak Müslümanların kan ve gözyaşları sona erecektir. Bunun için Kudüs, Gazze, Filistin, Mescid-i Aksa özgürleşene kadar mücadelemiz devam edecektir.” şeklinde konuştu.

Bir Cevap Yazın