MHP Genel Başkanı Bahçeli: “Ayasofya Camisi mutlaka ibadete açılmalıdır”

0
7 views

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Ayasofya Camisi, Müslüman gönüllerle buluşmalı, kapısı ibadete mutlaka açılmalıdır.” ifadelerini kullandı.

Ayasofya Camisi’nin ibadete açılması ile ilgili yazılı bir açıklama yapan Bahçeli, “İstanbul’un 567’inci fetih kutlamaları muhtevasında 29 Mayıs 2020 tarihinde Ayasofya Camii’nde okunan Fetih Suresi’yle birlikte anında rahatsızlanan iç ve dış odaklar bir kez daha mevzi alarak nifak seferberliği başlatmışlardır. Gizli Bizans lobisinin, batı hayranı yerli işbirlikçilerin dış kaynaklı tazyik ve telkinlerle mukaddesat irademizi yıpratma, mabetlerimizi sorgulama ve itibarsızlaştırma hamleleri son günlerde yoğunlaşmıştır. Nitekim Ayasofya üzerinden yürütülen kara propaganda bir üst faza yükselmiştir.” ifadelerini kullandı.

Devlet Bahçeli

Bahçeli, ezan sesinden irkilen çevrelerin hangi karanlık özlemlerle yanıp tutuştuklarının, basiret ve vicdan sahibi her insanın farkında olduğu bir husus olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

“İspanya’da Endülüs döneminde yapılan ve on yılda tamamlanan Kurtuba Camii’nin, Macaristan’da Toygun Paşa ve Mustafa Paşa camilerinin kilise yapılmasına itiraz etmemişlerdir. Yunanistan’daki Hamza Bey Camii’nin, Üç Şehitler Camii’nin, Alaca İmaret Camii’nin yürek yaralayıcı ve imanlı kalpleri infiale sürükleyici harabe hallerini bilmeyen de kalmamıştır. Ayasofya Camii Müslüman gönüllerle buluşmalı, kapısı ibadete mutlaka açılmalıdır. Kimin ne söylediğini bir önemi yoktur. Önemli olan milletin ne dediği, ecdadın ne istediği, Allah’ın neyi emrettiğidir. Gerisi fuzuli laf kalabalığıdır.”

Bir Cevap Yazın