Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar Şanlıurfa’da incelemelerde bulundu

0
9 views

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve TSK komuta kademesi, Suriye sınır hattındaki birliklerde inceleme ve denetlemelerde bulunmak üzere Şanlıurfa’ya geldi.

Sınır hattındaki birliklerde inceleme ve denetlemeler gerçekleştiren Akar ve beraberindeki heyet, inceleme ve denetlemeler kapsamında sınır hattındaki birliklerin komutanlarıyla yüz yüze ve video konferans yöntemiyle toplantılar yaptı.

Kara Kuvvetleri Komutanlığı İleri Müşterek Harekât Merkezi’ni ziyaret eden Akar, sınır ötesinde görevli birliklerin komutanlarıyla toplantı yaptı. Toplantıda, Cumhurbaşkanı Erdoğan’da telefonla birlik komutanlarına hitaben bir konuşma yaptı.

Komutanları performanslarından dolayı kutlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Daha ileri gidiyorum, şu an da gerek Irak’ın kuzeyindeki, Barış Pınarı Harekâtı’ndaki, bunun yanında İdlib’deki gelişmeler şu an da son duruma baktığımız zaman; Libya’daki eğiticilerimiz, onların oradaki performansı, Libyalı kardeşlerine verdikleri destek ile bu mücadelede gelinen nokta hakikaten bir dayanışmanın ortaya koyduğumuz performansın ne denli üst düzeyde olduğunu göstermiştir.” açıklamasında bulundu.

Konuşmasının devamında Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Birliğimiz, beraberliğimiz, dayanışmamız inanıyorum ki dünyayı ülkemize karşı hayran bırakacak. NATO içindeki durumumuzu çok daha güçlü hâle getirecektir. Şu anda yapmakta olduğunuz ziyaretin hayırlara vesile olmasını, oradaki görüşmelerin inşallah çok daha isabetli kararların alınmasına vesile olmasını diliyorum. Sizleri tebrik ediyorum. Sağ olun, var olun.” ifadelerini kullandı.

Bakan Akar da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözlerine, “Birliklerimiz yüksek moral ve motivasyonla emirleriniz ve talimatlarınız doğrultusunda azim ve kararlılıkla görevlerini sürdürmektedir. Şahsım ve komutan arkadaşlarım adına, buradaki ordu, kolordu, tümen ve tugay komutanı arkadaşlarımın adına desteklerinizden dolayı saygılarımızı, şükranlarımızı sunuyoruz.” ifadelerini kullandı.

İncelemelerde bulunan Akar’a; Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal, 2’nci Ordu Komutanı Korgeneral Sinan Yayla eşlik etti. 

Bir Cevap Yazın