MSB: “Soçi mutabakatından bugüne 998 PKK/YPG’li terörist etkisiz hale getirilmiştir”

0
6 views

Millî Savunma Bakanlığı, Barış Pınarı, Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı bölgelerinde devam eden faaliyetlerle ilgili yaptığı basın bilgilendirmesinde, bugüne kadar 3 bin 182 patlayıcının etkisiz hale getirildiği belirtildi.

Covid-19 tedbirleri kapsamında video şeklinde hazırlanan bilgilendirmede, 83 milyon vatandaşın huzur ve güvenliğini hedef alan her türlü tehdit ve tehlikeye karşı, yurt içi ve sınır ötesinde, uluslararası hukuk ve anlaşmalardan kaynaklanan hak ve menfaatlerin kararlılıkla korunmaya devam edildiği bildirildi.

Basın bilgilendirmesinde şu bilgiler paylaşıldı:

“PKK/YPG terör örgütü tarafından EYP’ye dönüştürülmüş 134 adet havan mühimmatı ile 106 adet anti-personel mayın, 2 adet anti-tank mayını, 28 adet havadan atılan mayın ve plastik kap içerisinde çelik bilyeler kullanılarak yapılmış 61 adet EYP ele geçirilerek imha edilmiştir. Barış Pınarı Bölgesi’nde kahraman komandolarımız tarafından 10 Haziran’da tespit edilen tünelle birlikte toplam 161 kilometre uzunluğundaki bin 433 tünel kullanılamaz hale getirilmiştir. PKK/YPG terör örgütü tarafından, Tel Rıfat bölgesinden, Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekât alanlarına son bir ay içerisinde 62 taciz/saldırı gerçekleştirilmiş, bu saldırılara meşru müdafaa kapsamında misli ile karşılık verilmiş, 10 PKK/YPG’li terörist etkisiz hale getirilmiştir. Ayrıca, Barış Pınarı, Zeytin Dalı ve Fırat Kalkanı bölgelerinde 17 PKK/YPG’li terörist, hain planlarını gerçekleştiremeden yakalanmıştır.” 

Bir Cevap Yazın