Şanlıurfa OSB de işçiler, baskı ve tehdit iddiasıyla eylem yaptı!

0
6 views

Şanlıurfa’da Birinci OSB de bulunan bir fabrikada çalışan ve sendika değiştirdikleri için baskı ve tehdit iddiasıyla karşı karşıya kalan işçiler basın açıklaması yaptı. İşçilerin eylemine CHP Şanlıurfa İl Başkanı Hayrettin Cidir’den destek geldi.

Şanlıurfa’da Öz İplik-İş Sendikasından istifa edip, DİSK/Tekstil’e üye olmaları nedeniyle çalıştıkları baskı ve tehdit ile karşı karşıya kaldıklarını iddia eden işçiler basın açıklama yapmak için fabrika önüne gitti.

Fabrika önünde açıklama yapan işçiler baskı ve tehdit ile karşı karşıya kaldıklarını iddia etti.

İşçilerin basın açıklamasına fabrikada vardiyadan çıkıp yanlarına gelmek isteyen işçilere fabrika yönetimi kapıları kapatarak engel olunca, işçiler de fabrika bahçesinde toplanarak alkışlarla açıklamaya destek verdi.

CHP İl Başkanı Hayrettin Cidir’da sendika değiştirdikleri için baskı ve tehdit iddiasıyla karşı karşıya kalan işçilere destek olduğunu ifade etti.

DİSK/Tekstil’ Gaziantep Sorumlusu Mehmet TÜRKMEN Konuşmasında Öz İplik-İş Sendikası ve Fabrika yöneticileri hakkında Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunduklarını ifade ettiler.

Bir Cevap Yazın