Şanlıurfa’da 4 kırsal mahalle ve 5 yerleşim yeri karantinaya alındı

0
10 views

Şanlıurfa İl Hıfzıssıhha Kurulu kararı ile Coronavirus (Covid-19) tedbirleri kapsamında 4 kırsal mahalle ile birlikte 5 yerleşim yeri karantinaya alınırken, 3 yerleşim yerinde karantina sonlandırıldı.

İl Hıfzıssıhha Kurulu’nun aldığı kararla karantinaya alınan yerleşim yerlerine yenileri eklenirken, karantina süresi dolan bazı yerleşim yerlerinde ise karantina uygulaması sonlandırılmış oldu.

İl Hıfzıssıhha Kurulu kararında, Birecik Bentbahçesi Kırsal Mahallesi, Hilvan İlçesi Korgun Kırsal Mahallesi, Siverek İlçesi Erbey Kırsal Mahallesi Deveboynu Sokak ve Siverek İlçesi Erbey Kırsal Mahallesi Eski Geçit Sokak ile Eyyübiye, Haliliye ve Viranşehir ilçelerinde 5 yerleşim yerinde yapılan filyasyon çalışmaları sonucunda Covid-19 pozitif tespit edildiğinden, Covid-19 pozitifli hastanın evden ayrılışından 14 gün sonrasına kadar karantina tedbiri uygulanmasına karar verildiği ifade edildi.

Aynı kararda karantina tedbiri uygulanan Eyyübiye, Harran ve Siverek ilçelerindeki 3 yerleşim yerinde karantina uygulamasının sonlandırıldığı kaydedildi.

Bir Cevap Yazın