Şanlıurfa’da günde 500 Coronavirus testi yapılabilecek

0
10 views

Sağlık Bakanlığı tarafından yetkilendirilen Şanlıurfa Harran Üniversitesi Hastanesi Tıbbi Mikrobiyoloji PCR laboratuvarında günlük 500 PCR Coronavirus testi yapılabilecek.

Covid-19 tanısı için Sağlık Bakanlığı tarafından yetkilendirilmesi tamamlanan Şanlıurfa Harran Üniversitesi Hastanesi Tıbbi Mikrobiyoloji Laboratuvarı Prof. Dr. Fadile Yıldız Zeyrek yönetiminde PCR testlerini çalışmaya başladı.

Konu ile ilgili konuşan Şanlıurfa Harran Üniversitesi Hastanesi Tıbbi Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Fadile Yıldız, “Şanlıurfa Harran Üniversitesi Tıbbi Mikrobiyoloji Laboratuvarımız Covid-19 tanısına yönelik olarak günlük 500 PCR testi çalışma kapasitesine sahip. PCR tanı laboratuvarında hızlı sonuç vermek için büyük bir titizlikle çalışmaya başladık.  Şanlıurfa il merkezinden ve İlçelerinden gelen hasta numunelerinin aynı gün içerisinde tüm testlerinin tamamlayarak sonuç alabileceğiz. Aynı anda vatandaşlarımızın mağdur olmaması için Covid-19 dışındaki hastalıklarının tanı ve tedavisi için diğer test çalışmalarımızda devam ediyor.” şeklinde konuştu.

Şanlıurfa Harran Üniversitesi Başhekimi Dr. Ahmet Güzelçiçek ise “Hastanemiz Mikrobiyoloji Laboratuvarının Sağlık Bakanlığı tarafından Şanlıurfa’da Coronavirus PCR testleri için yetkilendirilen ikinci laboratuvar olacaktır. Böylelikle daha çok sayıda Şanlıurfalının test yapması mümkün olacaktır. Bu hizmeti Şanlıurfalı hemşerilerimize sunmamızı sağlayan emeği geçen tüm kamu kurum ve kuruluşlara teşekkür ederim. Kısa sürede laboratuvarımızı kurduk. Tam kapasite çalışmaya başladık.” ifadelerini kullandı. 

Bir Cevap Yazın