Siirt’te hayatını kaybeden askerler memleketlerine gönderildi

0
5 views

Siirt’teki kazada hayatını kaybeden 2 asker için tören düzenlendi. Askerlerin naaşları, törenin ardından memleketlerine gönderildi.

Pervari ilçesinde operasyona giden jandarma personelinin içinde bulunduğu zırhlı aracın uçuruma devrilmesi sonucu hayatını kaybeden jandarma astsubay çavuş Celal Özcan (27) ile jandarma uzman çavuş Burak Aydoğan (26) için tören düzenlendi.

Siirt İl Jandarma Komutanlığında yapılan törene; Siirt İl Valisi Ali Fuat Atik, Şırnak Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Ahmet Hacıoğlu, Siirt 3’ncü Komando Tugay Komutan Vekili Piyade Albay Mehmet Fevzi Kenasarı, il protokolü, vatandaşlar ve hayatını kaybeden askerlerin aileleri katıldı.

Cenazelerin katafalka konulması ile başlayan törende daha sonra askerlerin özgeçmişleri okundu. Tören, Siirt İl Müftü Yardımcısı Muhammed Özdemir’in yaptığı duadan sonra sona erdi.

Törenin ardından Jandarma Astsubay Çavuş Celal Özcan’ın naaşı Antalya’ya, Jandarma Uzman Çavuş Burak Aydoğan’ın naaşı ise Konya’ya gönderildi.

Pervari ilçesinde operasyona giden jandarma personelinin içinde bulunduğu zırhlı aracın uçuruma devrilmesi sonucu 2 asker hayatını kaybetmiş biri ağır 7 asker yaralanmıştı.

Bir Cevap Yazın