Siyonist işgalciler Filistinlileri sistematik bir şekilde Mescid-i Aksa’dan uzaklaştırıyor

0
13 views

​Aksa bölgesini yahudileştirmeye yönelik adımlarına hız veren Siyonist işgal rejimi, Filistinlileri ilk kıblemiz olan Mesid-i Aksa’dan engellemek için haksızca ve sıradan bahanelerle uzaklaştırma cezası planını devreye soktu.

Siyonist işgal rejimi, Filistinlileri ilk kıblemiz Mesid-i Aksa’dan kirli ve sinsi oyunlarıyla uzaklaştırarak bölgeyi Yahudileştirmeye yönelik adımlarına hız verdi.

Siyonist işgal birimlerinin, bugün aldığı bir takım yeni kararlar doğrultusunda, birçok Filistinlinin muhtelif zamanlarda Mescid-i Aksa’ya giriş yapamayacağı belirtiliyor.

Siyonist işgalciler askerler, Kudüs’ün Eski Şehir bölgesi sakinlerinden olan Behçet Ramiz ile evine baskın düzenledikleri Abdullah Necip isimli Filistinliye, Mescid-i Aksa’ya girmeyi yasakladığını bildirdi.

Necip’in 5 ay süreyle Aksa’ya girmesinin yasaklandığını öğrenildi.

Ayrıca, Medlin İsa isimli bir Filistinli bayanın da 6 ay Mescid-i Aksa’ya ziyaretinin Siyonis işgal rejimi tarafından yasaklandığı ifade edildi.

Siyonist işgal rejimi, Mescid-i Aksa İmam Hatibi Şeyh İkrime Sabri başta olmak üzere alim, hatip, vakıf görevlileri ve Filistinli vatandaşlarını Aksa’dan uzaklaştırmaya yönelik adımlarını hızlandırdı.

Kudüs Yüksek İslam Heyeti Başkanlığı görevini yürüten Şeyh İkrime Sabri’nin Kudüs’teki evini basarak 4 ay Mescid-i Aksa’ya giriş yasağı verildiğine ilişkin bildirimi kendisine teslim etmişti.

Filistinli uzmanlar, Aksa’yı Yahudileştirmeye yönelik bu tür sinsi planlara tepki göstererek “israilin Mescid-i Aksa’dan uzaklaştırma politikası tehlikeli bir gerilimdir.” dedi.

Bir Cevap Yazın