Vali Yerlikaya: Suriye uyruklu bir kişi hayatını kaybetti

0
7 views

​İstanbul’da meydana gelen sel ile ilgili açıklama yapan Vali Ali Yerlikaya, Suriye uyruklu 32-33 yaşlarında bir kişinin hayatını kaybettiğini belirtti.

Esenyurt yoğun yağış sonrası oluşan dere taşması nedeniyle Pınar Mahallesi Ahmet Arif Caddesi 1272. Sokakta bulunan binanın zemin katında su baskını sonucu mahsur kalan Suriye uyruklu, 2, 3 ve 5 yaşlarındaki 3 çocuk AFAD ekipleri tarafından kurtarıldı.

Olayın yaşandığı mahallede incelemelerde bulunan İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, şiddetli yağış sonrası suya gömülen Esenyurt’ta açıklama yaptı. Yerlikaya, “32-33 yaşlarında bir Suriyeli misafirimiz maalesef vefat etti.” dedi.

Yerlikaya, “İstanbul’da çok nadir gerçekleşen 2 sel olayı gerçekleşti. Bodrum katta yaşan vatandaşlarımızın evlerini su bastı. Maalesef 30- 32 yaşlarında bir Suriyeli misafirimiz hayatını kaybetti. AFAD olarak buralarda ve diğer yerlerde zarar gören vatandaşlarımızın yanında olacağız. Bu sağanak yağışlardan sıkıntı yaşayan herkese geçmiş olsun. Çatalca’da 2 kişi, Beylikdüzü’de 2 kişi ve Esenyurt’ta 4 vatandaşımız hastanelerde tedavi görüyor.” ifadelerini kullandı.

Bir Cevap Yazın