Van SDİ PKK’nin işçilere yönelik yaptığı saldırıyı kınadı

0
8 views

​Van Sivil Dayanışma İnisiyatifi (Van SDİ), PKK’nin Çatak ilçesinde yol yapımında çalışan işçileri taşıyan servis aracına yönelik saldırısını lanetledi.

Van’da sivil toplum kuruluşlarının bir araya gelerek oluşturduğu Van SDİ adına yazılı açıklamada bulunan dönem sözcüsü Cevdet Arvas, hain ve alçak saldırıyı lanetlediklerini belirtti. 

Gayeleri hiç bir zaman inşadan yana olmayanların imha mekanizmasını her zaman kullandığını vurgulayan Arvas, şunları kaydetti:

“Alçaklıklarına zaman, mekân ve bölge farkı gözetmeksizin devam eden terör örgütü, evine ekmek götürmek için fedakârca çalışan işçileri de hedef almaktan geri durmamıştır. Çatak’ta yapılan saldırıda 2 işçi kardeşimizi şehit eden terör örgütü, birçoğunun da yaralanmasına neden olmuştur. Gelin artık ihanetin adresini hep birlikte görelim ve kendini bilmez bu terör ve şer odaklarını artık çevremizden uzaklaştıralım. Van SDİ adına, vefat eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralı işçilerimize acil şifalar, yakınlarına ve aziz milletimize başsağlığı ve sabırlar diliyorum.

Bir Cevap Yazın