Van’da bir mahalle daha Covid-19 nedeniyle karantinaya alındı

0
18 views

Van’ın Gürpınar ilçesi Parmakkapı Mahallesi, Gaziantep’e taziyeye giden 15 kişinin dönüşü sonrası yapılan taramada, bir kişinin test sonucunun pozitif çıkması üzerine Coronavirus tedbirleri kapsamında karantinaya alınarak giriş çıkışlara kapatıldı.

Van Valiliği tarafından yapılan açıklamada; “İlimiz Gürpınar İlçesi Parmakkapı Mahallesi’nden 15 kişi Gaziantep iline taziye ziyaretine gitmiş, taziye dönüşünde karantinaya alınmışlardır. Taziyeden dönen vatandaşlardan bir kişide Coronavirus (Covid-19) tespit edilmiştir. Taziyeden dönenlerin Gürpınar ilçe merkezi ve mahallede birçok kişiyle temas ettikleri tespit edildiğinden, Parmakkapı Mahallesi karantinaya alınarak giriş çıkışlar yasaklanmıştır. Filyasyon ekipleri ilçede ve mahallede çalışma başlatmıştır.” denildi.

Valilikten yapılan açıklamanın devamında, normalleşme adımlarının atıldığı bu süreçte; maske, sosyal mesafe ve hijyene dikkat edilmesi; toplu etkinlikler, taziye, mevlid organizasyonları yapılmaması gerektiği hususunda uyarılarda bulunuldu.

Bir Cevap Yazın