Zarif: “Dünyanın ırkçılıkla mücadele zamanı gelmiştir”

0
9 views

İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif, ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo’nun iki yıl önce Tahran’daki olaylarla ilgili paylaştığı tweetini düzelterek, “Dünyanın ırkçılıkla mücadele zamanı gelmiştir” mesajını paylaştı.

İran Dışişleri Bakanı Zarif, “Bazıları siyahilerin hayatlarının önemli olduğunu düşünmüyor. Siyahilerin hayatını önemli bulan içimizden bazılarının dikkatine: Dünyanın ırkçılıkla mücadele zamanı gelmiştir.” ifadelerine yer verdi.

Zarif, “ABD hükümeti vatandaşlarının kaynaklarını, Asya, Afrika veya Latin Amerika’daki maceracılıklarıyla veya sayısız diktatörleri desteklemekle, ya da nükleer silahlarını geliştirmekle heba etmektedir. Bütün bunlar sadece Amerikan halkının acılarına acı katmaktadır. Daha önce söylediğim gibi ABD’deki protestoların sürmesine asla şaşılmamalı. Amerikan halkını, liderlerinden servetlerin paylaşılmasını ve haklı ihtiyaçlarının karşılanmasını istemektedir. Biz bu hükümetin her zaman etkisi olmayan baskı uygulaması, protestocuları hapse tıkması ve Amerikan halkını çaresizliğe sürükleme yöntemlerini kınıyoruz. ABD halkı liderlerinin ırkçılık, yolsuzluk, adaletsizlik ve yetersizliklerinden yorulmuş ve dünya onların sesini duymaktadır.” dedi. 

Bir Cevap Yazın