Zor günler geçiren esnaf umudunu bayram alışverişine bağladı

0
8 views

Yeni tip Coronavirus (Covid-19) pandemisi nedeniyle Ramazan Bayramı’nda umduğunu bulamayan esnaf, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi yapacakları satışlarla zararlarını gidermeyi umuyor.

Ramazan Bayramı’nda ve ardından normalleşme süreciyle birlikte başlayan düğün sezonunda da beklediğini bulamayan esnaf; umudunu Kurban Bayramı’na bağladı.

Yeni tip Coronavirus (Covid-19) pandemisi nedeniyle işlerinin durma noktasına geldiğini belirten esnaf, normalleşme sürecinde de işlerinin açılmamasından yakınıyor.

video

Kurban Bayramı’nda olası sokağa çıkma yasağı ve seyahat kısıtlaması durumunda mağdur olacaklarını belirten esnaf, mağdur olmak istemediklerini söyledi.

Pandemi sürecinde satış yapamadıklarını ifade eden esnaf, bu süreçte yaşanan mağduriyetin Kurban Bayramı’nın yaklaşmasıyla işlerinin normale dönmesini ve satışlarının artmasını bekliyor.

Covid-19 salgını nedeniyle Ramazan Bayramı’nda bekledikleri hareketliliği bulamadıklarını ve bundan dolayı da umutlarını Kurban Bayramı’na bağladıklarını belirten esnaf Mehmet Beyaz, Kurban Bayramı hazırlıklarına başladıklarını söyledi

Bir Cevap Yazın