Saldırı anı güvenlik kameralarına yansırken, bacaklarından vurulan İzzet K. hastaneye kaldırıldı. Saldırgan Murat Y. ise polis tarafından yakalanarak tutuklandı.
Saldırı, 2023 yılının [ay] ayında gerçekleşti. İzzet K., evine doğru yürürken, Murat Y. ile karşılaştı. Murat Y., İzzet K.’nin yürüyüşünü beğenmediği için silahla ateş açtı. Bacaklarından vurulan İzzet K., yere düşerken, Murat Y. olay yerinden kaçtı.
Çevredeki vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Yaralı İzzet K., ambulansla hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. Hayati tehlikesinin olmadığı öğrenilen İzzet K., ifadesinde Murat Y.’yi tanıdığını ve herhangi bir husumetinin olmadığını söyledi.
Polis, Murat Y.’yi yakalamak için çalışma başlattı. Gidebileceği adresler kontrol edilen Murat Y., olaydan birkaç ay sonra Şirintepe’de bir cadde üzerinde yakalandı. Üzerinde silah da ele geçirilen Murat Y., emniyete götürüldü.
Murat Y., polise verdiği ifadede “Yürüyüşünü beğenmediğim için bacaklarından vurdum” dedi. Adli işlemleri tamamlanan Murat Y., “kasten yaralama” suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.